piątek, 22 marca 2013

[Brew]

STANDARD EYEBROW


Bananabells (banany) lub Barbells (sztangi)
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
długość 8mm - 12mm
długość zależy od kształtu brwi



 STANDARD RING


Kółka oraz Circular Barbells (podkówki)
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
wymiar wewnetrzny 8mm - 12mm
wymiar wewnętrzny zależy od kształtu brwi



 HORIZONTAL EYEBROW

Bananabells (banany) lub Barbells (sztangi)
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
długośc sztangi 8mm - 14mm
długości zależą od kształtu brwi

Należy pamiętać, iż wymiary wewnętrzne oraz długości sztang zależą od kształtu brwi.

[Nos]

STANDARD NOSTRIL


Nostrill Studs oraz Labret
grubość 1,0mm - 1,6mm
długość 5mm - 8mm

Kółka oraz Circular Barbells (podkówki)
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
wymiar wewnętrzny 8mm - 13mm


BRIDGE

Barbells (sztangi)
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
długość 10mm - 16mm



SEPTUM


Kółka oraz Circular Barbells (podkówki)
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
wymiar wewnętrzny kółka 8mm - 14mm



Należy pamiętać, iż wymiary zależą od kształtu nosa.

[Język]

STANDARD TONGUE


Barbells (sztangi)
grubość od 1,6mm
długość sztangi 12mm - 20mm

DOUBLE TONGUE

Barbells (sztangi)
grubość od 1,6mm
długość sztangi 12mm - 20mm

VENOM


Barbells (sztangi)
grubość od 1,6mm
długość sztangi 12mm - 20mm

Należy pamiętać, iż wymiary są uzależnione od rozmiarów języka.

[Warga]

STANDARD LABRET


Labret Studs
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
długość 7mm - 12mm
długość sztangi zależy od grubości wargi


LIP RING

Kółka oraz Circular Barbells (podkówki)
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
wymiar wewnętrzny 10mm - 16mm
wymiar wewnętrzny zależy od grubości wargi



MADONNA

Labret Studs
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
długość 7mm - 12mm
długość sztangi zależy grubości wargi


LOWBRETS

Labret Studs
grubość 1,0mm / 1,2mm / 1,6mm
długość 10mm - 16mm
długość sztangi zależy od grubości wargi


Należy pamiętać, iż wymiary wewnętrzne oraz długości sztang zależą od kształtu i grubości wargi.

Pielęgnacja NAJWAŻNIEJSZE

Musimy pamiętać, że po zabiegu piercingu w miejscu przekłucia powstaje otwarta rana, przez którą do organizmu człowieka mogą wnikać drobnoustroje chorobotwórcze. 
Dlatego w tym pierwszym okresie zalecane jest dbanie o szczególną higienę przekłutego miejsca, aby uniknąć zakażenia.
        
  • Pielęgnację należy wykonywać regularnie! Przemywaj świeżo przebite miejsce przynajmniej 2-3 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem) roztworem soli fizjologicznej i/lub płynem Octenisept. Następnie dokładnie posmaruj maścią Tribiotic. Używaj do tego gazika jałowego lub pałeczek kosmetycznych.
  • Kolczyka używanego podczas pierwszego przekłucia nie wyjmuj do czasu całkowitego zagojenia z uwagi na zagrożenie podrażnienia kanału przekłucia. W zależności od miejsca przekłucia  
    i indywidualnych cech organizmu czas gojenia może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.
  • Ze względu na to, że skóra ludzka produkuje rozmaite wydzieliny, które wraz zanieczyszczeniami zewnętrznymi, brudem i kurzem, gromadzą się w kanale wkłucia, należy na bieżąco usuwać ich nadmiar. Z kolei nie należy przesadzać 
     z pielęgnacją, ponieważ to również, tak samo jak jej brak może powodować problemy.
  • Aby nie zgubić kuleczki lub całego kolczyka, sprawdzaj co jakiś czas czy kulki są prawidłowo dokręcone.
  • Nie należy moczyć (kąpiele w wannie) okolicy przekłucia przez około 7 dni, korzystaj wtedy z kąpieli pod prysznicem.
  • Unikaj kąpieli w akwenach wodnych: stawach, jeziorach, rzekach a w szczególności basenach publicznych, papierosów, sportów kontaktowych i ucisku przez ubrania.
  • Unikaj spożywania dużej ilości alkoholu w początkowym okresie gojenia się przekłutego miejsca.
  • Należy unikać opalania, głównie w solariach oraz przebywania w saunie przez około 2-3 tygodnie od przekłucia.
  • Nie dopuszczaj w okolice przekłucia kosmetyków: pudrów, kremów, lakierów.
  • Nie układaj się do snu na przekłutej części ciała.


Normalnym zjawiskiem, występującym po zabiegu piercingu jest:
  • Odczuwanie dyskomfortu przez pierwsze dni po przekłuciu.
  • Z przerwami możesz odczuwać ból, delikatne pieczenie lub inne nieprzyjemne odczucia.
  • Delikatne sączenie się krwi po zabiegu. Jest to normalna reakcja uszkodzonej skóry, w której dodatkowo tkwi biżuteria.
  • Wydzielanie się płynu zawierającego limfę oraz inne wydzieliny, które towarzyszą uszkodzeniu skóry. Płyn zazwyczaj jest koloru biało-żółtawego, który osadza się na biżuterii tworząc skorupę (strupki).
  • Pojawiające się zasinienie, które zanika po kilku dniach - najczęściej występuje przy przekłuciu łuku brwiowego.
  • Podczas gojenia mogą wystąpić tak zwane "wzloty i upadki". Znaczy to, że w początkowym okresie gojenia zdarzają się sytuacje, w których wszystko wskazuje na to, że miejsce przekłucia już jest prawie zagojone jednak po pewnym czasie następuje pogorszenie. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest, aby podczas początkowego okresu gojenia się rany sumiennie zajmować się czyszczeniem i opieką przekłutego miejsca. 
           
Opisane sytuacje nie zdarzają się wszystkim klientom. 
Pamiętaj, iż każdy organizm może inaczej zareagować na przekłucie. Okres gojenia się jest bardzo rozpięty, iż uzależnione jest to od naszego organizmu oraz higieny, jaką zapewnimy świeżo przekłutemu miejscu.

Historia piercingu

 Na przestrzeni wieków ludzie dekorowali i zmieniali wygląd swojego ciała na wiele różnych sposobów, body piercing zaś należy do najstarszych i najbardziej interesujących form modyfikacji ciała. Ponieważ zdobienie ciała kolczykami występowało w wielu kulturach w tych samych okresach historycznych, trudno dokładnie określić, kto i kiedy zapoczątkował tę formę modyfikowania wyglądu. 

Najstarsze dowody na występowanie tej praktyki to malowidła skalne. Już w 9 wieku p.n.e. cywilizacje zamieszkujące tereny dzisiejszego Iraku wykonywały zabiegi piercingu w obrębie własnego społeczeństwa. Około 2000 roku p.n.e. piercing pojawił się w Chinach.

W starożytnym Egipcie członkowie rodów faraonów przekłuwanie pępka wiązali z boskim, nadrzędnym w stosunku do poddanych, pochodzeniem. Złamanie tej reguły przez osobę pochodzącą z ludu oznaczało karę śmierci w prawie każdym przypadku. Wyjątkiem było posiadanie „doskonałego” pępka, co nie tylko chroniło przed śmiercią, ale również mogło dla skazanego oznaczać podniesienie statusu społecznego.

Dla starożytnych Rzymian przekłute ucho było oznaką wysokiego statusu społecznego, bogactwa i luksusu. Wojownicy z kolei przebijali własne sutki, by zademonstrować męstwo i odwagę. Inny powód był bardziej praktyczny: obręcze w sutkach służyły jako punkty mocowania płaszczy. W czasach Imperium Rzymskiego władze wykorzystywały piercing do znakowania przestępców i kryminalistów. Z kolei starożytni Grecy w ten sposób piętnowali pojmanych szpiegów.

Aztekowie i Majowie, starożytne plemiona Południowej Afryki, praktykowały przekłuwanie dolnej wargi i rozciąganie jej w taki sposób, by umieścić w niej krążek z czystego złota. Wyżsi rangą kapłani oraz szamani przekłuwanie języka traktowali jako przywilej, umożliwiający im komunikację z bogami. Ponadto wykonanie tego zabiegu zapewniało osiągnięcie wyższego stopnia oświecenia i zbliżenie do bóstw. Niektóre rdzenne plemiona zamieszkujące Amerykę Środkową przekłuwanie traktowały jako część obowiązujących rytuałów inicjacyjnych. Dla niektórych plemion afrykańskich z kolei im większy rozmiar dziury w uchu (powstałej w wyniku rozciągania), tym wyższy był status społeczny osoby posiadającej tego rodzaju piercing. Narzędzia, jakich wówczas używano do tych zabiegów, były dość prymitywne: w większości przypadków do przebicia skóry służyły zaostrzone kości czy drewno.

Wzmianek na temat piercingu doszukać się można nawet w Biblii. Już w 1440 r. p.n.e. w Księdze Wyjścia (21:5-6) sługom, dla podkreślenia ich podrzędnego statusu, przekłuwano uszy. W Księdze Rodzaju Abraham rozkazał słudze znaleźć żonę dla swojego syna Izaaka. Sługa znalazł Rebekę, która jako podarunek ślubny dostała kolczyk w nosie (Shanf).
Kultura chrześcijańska zanegowała wartość body piercingu, traktując go jako praktykę barbarzyńską i pogańską. Spowodowało to brak zainteresowania tym sposobem ozdabiania ciała. Dopiero w czasach elżbietańskich (1558–1603), został na nowo odkryty przez żeglarzy. Kontakty z kulturami plemiennymi zaowocowały przekonaniem, że przekłucie ucha powoduje zwiększenie pola widzenia. Interesujący wydaje się fakt, że współczesna akupunktura podziela ten pogląd. Kolejny punkt zwrotny w historii piercingu to czasy wiktoriańskie (1837-1901). Przekłuwanie sutków i genitaliów zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety stało się wówczas bardzo popularne wśród brytyjskiej rodziny królewskiej i arystokracji. Często stosowanym wówczas rodzajem przekłucia penisa był Książę Albert – nazwa ta najprawdopodobniej pochodzi od męża królowej Wiktorii, który jako pierwszy poddał się temu zabiegowi, co miało służyć przytwierdzaniu członka do jednej lub drugiej nogi w taki sposób, aby był on jak najmniej widoczny pod bardzo obcisłymi, zgodnie z panującą modą, spodniami. Od tamtej pory piercing występował w kulturze zachodniej przede wszystkim w formie przekłuwania ucha przez kobiety i jako taki jest akceptowany i popularny po dziś dzień.

Rozwój współczesnego zainteresowania tą najstarszą ze wszystkich (łącznie z tatuowaniem) formą body artu, jaką jest piercing[13], zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku w Los Angeles. Ekscentryczny milioner Doug Malloy spędził lata na studiowaniu historii i technik kolczykowania a także na wcielaniu w życie zaczerpniętych z materiałów antropologicznych praktayk. Zgromadził on wokół siebie ludzi tak samo zainteresowanych zdobieniem ciała, wśród których byli Alan Oversby (Mr. Sebastian), ojciec brytyjskiego piercingu, Fakir Musafar i Jim Ward. Wspólnie eksperymentowali oni z różnymi rodzajami kolczykowania, a jako że byli w tej dziedzinie pionierami, do wszelkich efektów dochodzili na drodze prób i błędów. Efektem współpracy były pierwsze na świecie sklepy i fabryki biżuterii do piercingu: „Gauntlet”, prowadzony przez Mustafara i Warda w Los Angeles, oraz brytyjski sklep Oversby’ego. Początkowo grupę odbiorców oferowanych przez te sklepy produktów stanowili ludzie zorganizowani wokół subkultury punkowej oraz sado-masochiści.

O mnie

 
Oferuję profesjonalny Body Piercing. 
Piercingiem zajmuję się praktycznie od zawsze, w tym 7 lat we Wrocławiu. Posiadam duże doświadczenie oraz wielu zadowolonych Klientów. Wykonuję piercing nosa, brwi, wargi, języka, ucha, pępka, sutków oraz surface bars itp. Niektóre z moich dzieł można obejrzeć w GALERII

Oferuję pełną gamę usług od pomocy w wyborze miejsca i kolczyka, poprzez samo przebicie, aż po pielęgnację po zabiegu. Zapewniam pełną i rzetelną informację o właściwej pielęgnacji przekłutego miejsca. Chętnie utrzymuję kontakt z Klientem nadzorując proces gojenia. Zawsze odpowiem na każde pytanie.

Spełniam wszystkie wymogi sanitarne, ponieważ bezpieczeństwo i sterylność jest dla mnie najważniejsza. Używam jednorazowego sprzętu (fabrycznie sterylnie pakowanego) oraz wielokrotnego użytku (po dezynfekcji i sterylizacji).

Każdorazowo dobieram wraz z Klientem kolczyk odpowiedni pod względem kształtu oraz rozmiaru. Najczęściej stosuję kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej lub tytanu, jak również biżuterię z polimeru PIFE, będącego doskonałym materiałem na kolczyki dla alergików. 

Ceny bardzo konkurencyjne - już od 30zł. 
Drugi kolczyk i każdy kolejny w połowie ceny. 


Piercingowi może poddać się każdy, ale niestety w niektórych przypadkach nie jest on wskazany:
  • alergia na metale (przypadłość niezywkle rzadka, lecz w tym wypadku polecam zastosowanie biżuterii z materiału PIFE)
  • przewlekłe choroby, typu cukrzyca itp.
  • zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia)
  • zmiany skórne w okolicach planowanego piercingu
  • choroby przenoszone przez kontakt z krwią, typu HIV, żółtaczka typu B
Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć oświadczenie zgody na zabieg podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Zapraszam serdecznie!

Diary of Body Piercing
diary.piercing@gmail.com
799 011 886